Klient: inwestor prywatny
Data: 2010
Miejsce: Wiedeń
Zakres prac: projekt koncepcyjny, projekt wykonawczy
Autorzy: Mio Design Studio
Dom pod Wiedniem

Projekt rozpoczął się, jeszcze przed etapem budowy, rozmieszczeniem funkcji i ścian wenętrznych. Dzięki temu właściciele zaoszczędzili czas i fundusze na ewentualne przeróbki, tym samym dostosowując projekt domu do swoich potrzeb.


Arranging the dividing walls and deciding on the location of appliances preceded the construction phase of the interior. Due to that the owners saved some time and money on potential changes, and had an opportunity to adjust the design to their personal needs.

Parter

Poszczególne kondygnacje domu mają wymiary 5x10m. Na parterze, poza umieszczeniem kuchni, jadalni i salonu, nie zabrakło miejsca na wiatrołap, schowane za kominkiem wc ze schowkiem oraz spiżarkę przy kuchni.

Łazienki

Łazienka w sąsiedztwie pokoi dziecięcych jest jasna i radosna. Nadbudowana ściana (wynikająca z głębokości geberitu) wykorzystana została na wnęki, otwierane szafki i do ukrycia oświetlenia. Zabudowana aż po sufit szafa to miejsce na pralkę i środki czystości.

W łazience znajdującej się przy sypialni nie zabrakło wanny z hydromasażem, ani prysznica typu walk-in. Białe pasy na ścianach oraz oświetlenie podkreślają wyposażenie o geometrycznych kształtach. Białe matowe płytki kontrastują z kamiennymi nierównościami szarych. Dodatkowym elementem jest namalowany na ścianie oraz wypiaskowany na lustrze wzór.